دیدارجمعی ازمدیران موسسه با امام جمعه محترم دزفول


باسمه تعالی

در تاریخ پنجشنبه مورخ ۲۷ مهر ماه ۱۴۰۲ در ساعت ۹ و نیم صبح بعضی از مدیران موسسه فرهنگی دزفول شناسی به اتفاق رییس این موسسه با امام جمعه محترم دزفول جناب حجه الاسلام و المسلمین بهرام پور دیدار کردند.

 در این دیدار پس از آیاتی از کلام الله مجید ابتدا  امام جمعه مجترم و مسئول دفتر ایشان جناب آقای حاج سعید نوایی به حاضرین خیر مقدم گفتند سپس آقای دکتر مرنضی بدخشان رییس موسسه فرهنگی دزفول شناسی پس از ادای احترام به ارواح مرحوم استاد محمدحسن عرب عضو موسس و بعضی از اعضای موسسه که دار فانی را وداع گفته اند، گزارشی از عوامل و ضرورتهای تاسیس موسسه و فعالیت های بیست ساله آن را ارایه کردند.

ایشان از جمله فعالیت های موسسه به برگزاری چندین همایش ملی و منطقه ای، همکاری در برنامه های رادیویی و تلویزیونی، تحقیق و پژوهش در موضوعات مربوط به دزفول، چاپ و نشر بیش از یکصد عنوان کتاب در موضوعات مختلف به خصوص در موضوعات مربوط به دزفول اشاره کرد. آقای دکتر بدخشان یکی از مشکلات اساسی موسسه را نبود مکانی مناسب و اختصاص بیان کرد و از امام جمعه محترم درخواست کردند که نسبت به حل این مشکل و تامین محلی مناسب و در شان موسسه که قریب به هفتاد عضو فعال و پژوهشگر دارد مساعدت فرمایند.

پس از آن امام جمعه محترم دزفول ضمن تقدیر از تلاشها و فعالیت های اعضای موسسه در طول بیست سال فعالیت خود، فرمودند که اعضای موسسه کارهای بزرگی را انجام داده اند که باید استمرار پیدا کند و اطلاع رسانی شود.

سپس با توجه به پتانسیل های دزفول از حاضرین خواستند که در زمینه گردشگری و استفاده از نیروهای جوان و خوش ذوق طرح و برنامه داشته باشند. در پایان امام جمعه محترم دزفول، جناب حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای بهرام پور قول مساعد دادند که در زمینه تهیه محلی اختصاصی و مناسب برای استمرار فعالیت های موسسه مساعدت فرمایند.

در پایان بعضی از مدیران موسسه به ترتیب مطالبی را بیان کردند.